TIEDOTE sähköpostiviesteistä

Muistathan tarkistaa sähköpostisi roskapostikansion – foorumin lähettämät automaattiviestit saattavat päätyä sinne. Viestit tulevat osoitteesta cnc-tekniikka@cnc-tekniikka.com.

V12 moottorilohko

Aloittaja Jape, 04.08.12 - klo:16:56

« edellinen - seuraava »

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Jape

Moi,

Oliskos arvon foorumilaisilla tietoa, mistä löytäisi v12 moottorin lohkon ? Olisi tarkoitus moisesta rakentaa pöytä olkkariin  :D

Tarkoitus olisi saada joko kokonainen moottori, ti pelkkä lohko. Jos tarjolla olisi kokonainen rikkoutunut moottoi, niin tkisin sylinterikansista samall emännälle kukkaruukkujen aluset.

Moottorilohko olisi tarkoitus puhdistaa hyvin esim. Hiekkapuhaltamalla ja vetää kirkas lakka päälle. Lohkoon hitaattaisiin putkesta taso, jonka päälle teettäisi paksun lasilevyn.

Ideoita ?

- jape

Alpha12

eikö V8 riittäisi? löytyis helpommin.
tommonen painaa jo jonkiverran että varpaat väistyy ennen sohvapöytää ku pimeäs yrittää jotain olkkarinpöydältä ettiä  ;D

a12

Jussik

http://www.racecarsdirect.com/

asiatechin näyttely kone löytyy ainakin, myynnissä myös paljon muutakin F1 kamaa.

Multislayer

Haloo, tuleeko vähän painoa olohuoneen lattialle. Harkitse suosiolla sitä kasia saatavuudenkin takia eikä muuta kuin alumiinia.

Jape

Piruako sillä on väliä paljon se painaa ?  ???

Se on tarkoitus korottaa niin, että alta mahtuu imuroimaan. Haloo...

Ville Vaho

ahvenanmaalla purkamossa oli parivuotta takaperin jukulaarin v12, jos en väärin muista. Voi olla että se oli joku v10 ja jostain ihan muusta.. Kysele sieltä, ei sinne montaa purkamoa voi mahtua. Ilmeisesti täydellinen ja halpa.
-vilderi

jussi

BMW 750 sarjan v12 alumiinilohko. 90 luvun alusta. purkamoilla noita jonkinverran on. saattais olla rikkinäisiäkin niitä vaan vähemipi ilmoitellaan.

Powered by EzPortal
SMF spam blocked by CleanTalk