TIEDOTE sähköpostiviesteistä

Muistathan tarkistaa sähköpostisi roskapostikansion – foorumin lähettämät automaattiviestit saattavat päätyä sinne. Viestit tulevat osoitteesta cnc-tekniikka@cnc-tekniikka.com.
Menu

Näytä viestit

Tämä jakso sallii sinun katsoa tämän jäsenen kaikkia viestejä. Huomaa, että näet vain niiden alueiden viestit, joihin sinulla on nyt pääsy.

Näytä viestit Menu

Viestit - NiKo.

#1
Joo pitää heti huomenna katella nuo, pöydän akselit tosissaan aiva tajuttoman jäykät liikuttaa mutta laittelen huomenissa auttoko mitää ja otan pari kuvaa koneesta jos joku osais sanoa minkä valmistajan kone kyseessä!, painoa on ainaki riittävästi arviolta +5000kg kun 5tonnin nosturi sai just ja just lattiasta koneen ylös et pysty liikuttamaan sitä. pitiki jo tänään s<da kuvaa laitettua mutta näköjään menossa taas semmonen aikakausi et mikään ei toimi ku ykskään autoista ei suostunut lähtemään käyntiin mutta kiitoksia neuvoista!
#2
Elikkäs tartteisin neuvoja, ostin vähänaikaa sit vuoden 1961 järeän manuaalijyrsinkoneen jossa ei toiminut pöydän pikaliikkeet vaikka pöydän syöttömoottori näyttäs toimivan, mutt akun laittaa automaattisyötölle ja kytkee liikkeen jompaankumpaan suuntaan nii ei tapahdu muuta kuin moottori hyytyy eikä pöytä liikahdakkaan mihinkään suuntaan mut vapaalla hammaspöyrät pyörii kyllä, sit siinä on se syöttönopeuden säädin jumissa ja tänään vähän alotettiin jo kattomaan ja availemaan pöytää koska vähän aikasit pöytä jumittui ala asentoon eikä nouse enää ylös kampea veivaamalla. kampipyörii tyhjää vaikka rattaat näyttäs normaalisti liikkuvan ja liike välittyy pysty akseliston hammaspyörille mut mitää ei tapahdu: kone on itelle ensimmäinen joten tietoa ei kauheesti ole kyseisistä vempaimista nii hankala lähteä selvitämään vikaa itsekseen ja kun ei löydy oikein koneestakaan mitään tietoa, laittelen kuvia koneesta ja tiedot tyyppikilvestä huomenissa jos joku sattuisi pystyä auttamaan? Kiitoksia jo etukäteen !!!
Powered by EzPortal
SMF spam blocked by CleanTalk