TIEDOTE sähköpostiviesteistä

Muistathan tarkistaa sähköpostisi roskapostikansion – foorumin lähettämät automaattiviestit saattavat päätyä sinne. Viestit tulevat osoitteesta cnc-tekniikka@cnc-tekniikka.com.
Menu

Näytä viestit

Tämä jakso sallii sinun katsoa tämän jäsenen kaikkia viestejä. Huomaa, että näet vain niiden alueiden viestit, joihin sinulla on nyt pääsy.

Näytä viestit Menu

Viestit - tuomo.nupponen

#1
Myytävänä paljon käyttämättömiä Siemens SIMODRIVE 611 konvertterijärjestelmän komponentteja ja saman valmistajan 1FT6-sarjan tarkkuusservoja absoluuttianturein. SIMODRIVE 611 järjestelmä yhdessä tähän sovitetun 1FT6 servosarjan kanssa muodostavat huipputarkan servokäytön pieniin ja suuriin käyttötarkoituksiin.

http://www.automation.siemens.com/mcms/mc/en/converters/low-voltage-converters/simodrive/simodrive-611/pages/simodrive-611.aspx

Lisäksi myytävänä UUSIA huippuluokan Turbo UMAC (Delta Tau Inc.) cnc-ohjausyksiköitä, joilla voit rakentaa suorituskykyisen ja huipputarkan cnc järjestelmän ilman kompromisseja. Soveltuu erinomaisesti käytettäväksi yhdessä SIMODRIVE 611 konvertteri+servojärjestelmän kanssa (analog torque command)

http://www.deltatau.com/DT_Products/ProductDetailDescription.aspx?CatID=800-TURBO%20UMAC

Delta Tau maahantuonti BEIJERS ELECTRONICS OY

Tiedustelut
Tuomo Nupponen
040-7725605
#2
Myytävänä täydellinen järjestelmä (2 moottoria):

-jyrsinmoottori PKZ-25 tykötarpeineen (tarkkuusistukat, avaimet, puhdistustyökalut, liittimet yms)
-jyrsinmoottori SC-102 automaattisella työkalunvaihtajalla ja öljysumu-voidelluilla laakereilla
-ohjauselektroniikka (3-vaihe invertteri) sopii molemmille moottoreille
-laakereiden nestejäähdytysyksikkö sopii molemmille moottoreille
-sumuvoiteluyksikkö SC-102:n laakereille (PKZ-25 moottorissa kestovoidellut laakerit)

Kaikki komponentit KÄYTTÄMÄTTÖMIÄ, valmistajan koekäyttämiä (2007) ja tehtaan pakkauksissa!
Kaikkiin komponentteihin saatavana varaosia, työkalukiinnittimiä ja huoltopalvelut (Fischer-Precise)

Kokonaisuuden arvo uutena yli 20 000 €

Molempien jyrsinmoottorien kierroslukualue 5000-25000 1/min
Soveltuu kaikille lastuttavissa oleville materiaaleille (puu, muovit, komposiitit, alumiini, valurauta, teräs, titaani)
Voidaan käyttää myös tarkkuushiontaan tai poraukseen
Mitattu karan maksimiheitto (TIR) <1,5 mikronia (kts. mittauspöytäkirja)
Hybridilaakeroitu
Ylikuormitus- ja laakereiden lämpötilan seuranta
PKZ-25 voidaan liittää jyrsimen työkaluistukkaan (ISO, SK, jne) irrotettavan kartion avulla tai erillisellä tarkkuushiotulla pantakauluksella (molemmat mallit)

HUOM! Soveltuu käytettäväksi CNC-jyrsimissä tai jyrsin/hiontayksikkönä sorvissa tai vaikkapa F. Zimmermanin FZ 1 tai FZ 5 jyrsimien kanssa sopivan sovitusadapterin kanssa!

Ohessa linkki valmistajan sivuille:

http://www.fischerprecise.com/de/main/produkte/

Hinta 6000€

Tiedustelut

Tuomo Nupponen
040-7725605

Powered by EzPortal
SMF spam blocked by CleanTalk